Vernisáž fotosoutěže MŮJ SVĚT provázely slzy dojetí (doplněno o dvě tv reportáže)

28.02.2018 - Slzy radosti i dojetí provázely ve čtvrtek 22. února předávání cen vítězům na vernisáži jubilejního desátého ročníku fotosoutěže MŮJ SVĚT. Výstava bude v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea k vidění zdarma do 8. března.

Slzy radosti i dojetí provázely ve čtvrtek 22. února předávání cen vítězům na vernisáži jubilejního desátého ročníku fotosoutěže MŮJ SVĚT. Výstava bude v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea k vidění zdarma do 8. března.

„Vyšel sedmý díl ságy Harry Potter, narodil jsem se já a Charita Opava vyhlásila 1. ročník fotosoutěže MŮJ SVĚT.“ Tak zhodnotil nejdůležitější události roku 2007 desetiletý Samuel Král, který vernisáž uvedl, aby se mohli všichni přítomní přesvědčit, jak hodně fotosoutěž od doby svého založení vyrostla. Pak už patřilo slovo hostům – porotcům a patronům fotosoutěže Jindřichu Štreitovi a Jiřímu Siostrzonkovi z Fakulty tvůrčí fotografie Slezské univerzity, Zdeňkovi Kovářikovi z partnerské firmy ASEKOL a ředitelce Slezského zemského muzea Janě Horákové. Se slovy díků všem, kteří se na soutěži již deset let nezištně podílejí, také všechny pozdravil zástupce ředitele Charity Opava Tomáš Schaffartzik.

Kromě Martina Židka, za nějž cenu přebral jeho otec, na vernisáž dorazili všichni ocenění. Ceny si tak postupně přebírali z rukou poroty Zbyněk Čech ze Žďáru nad Sázavou, Petr Vlček z Nového Jičína, Libuše Hübnerová z Prostějova, Jana Bednářová z Rajhradu, a Vladimír Herman, Lenka Kopfová a Ludmila Slaninová z Opavy za bouřlivého potlesku, který byl nejhlasitější a nejdelší při předávání ocenění v kategorii Jak to vidím já, určené klientům Charity. Není proto divu, že se oceněné klientky Sociálně terapeutické dílny Radost Lucie Ježková a Jana Hertlová neubránily slzám dojetí.

A protože řada oceněných byla z Opavy, kde také často vznikaly i jejich snímky, výjimečná byla jubilejní opavská vernisáž ještě z jednoho důvodu. Mohli jste se na ní totiž setkat se zajímavým jevem: některé z osob, které jsou zachyceny na dvourozměrných oceněných snímcích, jste mohli zároveň potkat také osobně ve formátu 3D. Patřil mezi ně například nevidoucí masér Wellness centra Charity Opava Saša Jonáš, který je zvěčněn hned na dvou oceněných fotografiích.

O výbornou atmosféru se postarali hudebním vystoupením skvělá zpěvačka Anežka Margecínová za klavírního doprovodu Tomáše Mludka a také klienti Radosti, kteří opět připravili znamenitý raut.

Výstavu můžete zdarma navštívit do 8. března, poté se opět vydá na celoroční pouť městy České republiky. Jako první bude následovat Jeseník, kde výstavu opět otevře patron soutěže Jindřich Štreit.

Z akce pořídily šoty Televize Noe a TV Polar a Vy se na ně můžete podívat zde:

Reportáž TV NOE:

Reportáž TV POLAR najdete na odkazu níže, začíná v čase 7.45 minut:

https://polar.cz/porady/opavsky-expres/opavsky-expres-28-02-2018-16-42

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

Děkujeme partnerům