Ve Služovicích a Vrbce opět pořádají postní sbírku pro klienty Chráněného bydlení

17.03.2021 - Kdo se postí, ať je milosrdný. Tím se řídí občané obcí Služovice a Vrbka, kteří již devět let v postním čase sbírají trvanlivé potraviny a sanitu pro klienty Chráněného a podporovaného bydlení pro duševně nemocné. Postní sbírku pořádá občanské sdružení Služovice a Vrbka ve spolupráci se zdejší radnicí a jejímu konání nezabránilo ani vyhlášení nouzové stavu.

Členové občanského sdružení Služovice a Vrbka již při pořádání postupují velmi profesionálně. Nejprve si od vedoucí Chráněného a podporovaného bydlení Kateřiny Víchové nechají vypracovat seznam potravin a úklidových či hygienických potřeb. Jednotlivé komodity pak rozepíší na lístky a rozdají občanům, aby byl sortiment darovaných komodit co nejrozmanitější.

Klienti Chráněného a podporovaného bydlení pro duševně nemocné jsou z důvodu svého handicapu často v nedobré finanční situaci. Rok trvající koronakrize jejich problémy navíc citelně prohloubila. Každá pomoc pro ně hodně znamená, protože jsou většinou nuceni vyjít jen ze svých invalidních důchodů. „Potraviny s dlouhou trvanlivostí vždy uskladníme a postupně celý rok rozdáváme těm klientům, kteří musí vyjít jen z životního minima a velmi často již koncem měsíce skutečně nemají peníze ani na malý nákup,“ říká Kateřina Víchová. „A zásoby z loňské sbírky už docházejí, takže za nové potraviny a sanitu budeme skutečně velmi vděční,“ dodává s poděkováním organizátorům sbírky i všem lidem, kteří do ní přispějí.

Děkujeme partnerům