Najděte se na fotografiích z vydařeného Sluníčkového odpoledne

27.06.2019 - Až dvě stě dětí, často v doprovodu rodičů či prarodičů, dorazilo v pátek 21. června do areálu Charity Opava v Jaktaři. Ten se pro tento den změnil ve velkou zoologickou zahradu. V pořadí již dvacátý ročník stále oblíbenějšího Sluníčkového odpoledne se mimořádně vydařil, jak o tom svědčí také stovka fotografií, které si můžete prohlédnout. Najdete se na nich?

Kdysi bylo pravidlem, že Charitě na Sluníčkové odpoledni prší. To už ale dávno neplatí – stejně jako loni jsme si objednali krásné počasí. Stále více lidí, kteří na tuto akci každoročně přicházejí, si to určitě zaslouží. Sluníčkové odpoledne je totiž kromě vítání prázdnin také poděkováním koledníkům Tříkrálové sbírky. A ti si mohli vybírat z velmi pestrého programu, ať už to byla jízda na poníkovi včetně projížďky kočárem po Jaktaři, skákací hrad, malování na obličej, minizoo v prostorách sociálně terapeutické dílny Radost, divadélko ze Základní školy ve Štítině či vystoupení dětí a mažoretek.

Atmosféru svátečního odpoledne dotvořily prodejní stánky s výrobky charitních chráněných dílen, bazar a samozřejmě bohatá nabídka moučníků, koláčů, opékaných uzenin, makrel a nápojů. Hlavním dětským programem ale byla velká zvířecí soutěž. Na jednotlivých stanovištích, nazvaných pro tentokrát pavilony, musely postupně splnit řadu úkolů ze zvířecí říše. Kdo vše zvládl, mohl si pak zajít pro odměnu.

Tak rozsáhlá akce, na níž byly všechny atrakce zdarma, by se nemohla uskutečnit bez přispění mnoha lidí a přízně sponzorů. „Děkujeme sponzorům za občerstvení i odměny pro soutěžící děti,“ přidává díky jedna z organizátorek Sluníčkového odpoledne Svatava Bláhová. „Poděkování patří také všem organizátorům, kteří se podíleli na této stále populárnější akci, zaměstnanci sami vymysleli originální úkoly na jednotlivých stanovištích, která také obsluhovali často v originálních přestrojeních,“ dodává Svaťa Bláhová.

Tak přejeme vydařené prázdniny a zase za rok!

Děkujeme partnerům