Mobilní hospic nutně potřebuje Vaši pomoc! Bez auta se zdravotní sestry ke klientům nedostanou

24.04.2022 - Za patnáct let existence posloužil mobilní hospic Pokojný přístav téměř dvěma tisícům nevyléčitelně nemocných lidí. Díky pomoci profesionálního týmu zdravotních sester a lékařů mohli rodinní příslušníci doprovodit svého blízkého na sklonku života doma, v prostředí, které zná a má rád. Nyní tým mobilního hospice sám nutně potřebuje pomoc veřejnosti. Nová zdravotní sestra, díky níž bude moci Pokojný přístav své služby nabídnout více lidem, se neobejde bez automobilu na cesty ke klientům. Na jeho pořízení ale nyní Charita Opava nemá dostatek financí.

„Byli jste mi nablízku v okamžicích, kdy přišla ta nejtěžší chvíle. Manžel mohl odejít z tohoto světa doma, klidný, vyrovnaný a hlavně v mé náruči. Smekám před Vámi.“ „Děkuji za vynikající péčí, laskavost, lidský přístup a obrovskou psychickou podporu celému týmu sestřiček, které pečovaly o mou maminku. Vaše práce je náročná, obdivuhodná a smysluplná a já mám před Vámi neskutečný respekt.“ „Velice si ceníme podpory a poradenství, které jste věnovali také nám ve chvílích této pro nás těžké životní zkoušky.“ To je jen pár vět z ohromného množství děkovných dopisů, které už patnáct let dostává tým mobilního hospice Pokojný přístav. Jako první službu tohoto druhu na Opavsku ho založila Charita Opava v dubnu roku 2007.

Název Pokojný přístav se odkazuje na citát sv. Ambrože" „Spravedlivým jest smrt pokojným přístavem“. Za patnáct let existence profesionální tým do tohoto pokojného přístavu doprovodil v domácím prostředí už téměř dva tisíce lidí a pomocnou ruku v těžkých chvílích poskytl také jejich rodinným příslušníkům. „Jen za rok 2020 to bylo 221 pacientů a za loňský rok 218 pacientů,“ vypočítává vedoucí Pokojného přístavu Eva Mertová. „Loni jsme ale museli z důvodu nedostatku personálu často vyhlašovat stop stav při přijímání nových klientů, což nás velmi mrzelo,“ dodává.

Náročná, ale úctyhodná práce Pokojného přístavu se těší veliké prestiži. Jeho pomoc nevyléčitelně nemocným lidem i jejich blízkým, kteří se rozhodli o ně pečovat a sdílet s nimi život až do konce, je na Opavsku nenahraditelná. Multidisciplinární tým profesionálů nabízí zdravotní i psychickou podporu a umí v paliativní péči zásadně zmírnit bolesti. Novou zdravotní sestru zde přijali proto, aby mohl Pokojný přístav vyhovět většímu počtu žadatelů. Na pořízení automobilu, který ke své práci nutně potřebuje, ovšem v tuto chvíli Charita Opava nemá finance. „Rádi bychom Vás proto poprosili o příspěvek na tento automobil,“ obrací se s velkou prosbou na občany Opavska Eva Mertová. Přispět můžete převodem na náš účet 154871941/0300, VS 20, přes portál Darujme.cz nebo skrze QR kód. „I Váš dar přispěje k tomu, že budeme moci vždy včas přijíždět k lidem, kteří nás potřebují,“ dodává.

Děkujeme za všechny dary i za sdílení této výzvy!

Děkujeme partnerům